Jsme členem cechu klempířů, pokrývačů a tesařů ČR

záruka kvality a odbornosti

1. místo - pokrývačské mistrovství BRAMAC 2010

kategorie Cechu klempířů, pokrývačů a tesařů - řešení detailu

3. místo - pokrývačské mistrovství BRAMAC 2008

kategorie rodinné domy rekonstrukce

1. místo - pokrývačské mistrovství BRAMAC 2006

kategorie rodinné domy rekonstrukce

KM BETA a.s.

Společnost KM Beta a.s. je největším českým výrobcem betonové střešní krytiny a vápenopískovcových cihel. Počátky firmy sahají až do roku 1912, kdy byl postaven závod v Bzenci – Přívozu na výrobu vápenopískových cihel.

 

Společnost KM Beta a.s. byla založena v listopadu 1996.

Ve své činnosti navázala na produkci svých předchůdců. Specializuje se na výrobu betonové střešní krytiny a vápenopískových cihel. Betonové střešní tašky KM Beta se vyrábějí z vysoce kvalitního křemičitého písku, portlandského cementu, pigmentů oxidu železa a vody.
Technologickým zpracováním vstupních surovin vzniká vysoce pevná krytina přesného tvaru, jejíž životnost je až 100 let. Díky této pevnosti lze vyrábět tašky větších rozměrů, a tak snížit jejich počet na 1 m2, což se projeví nejen v nižší ceně, ale i v zatížení střešní konstrukce porovnatelném s pálenou krytinou.
Nízká nasákavost a dokonalá mrazuvzdornost jsou dalšími atributy tašek od KM Beta. Společnost KM BETA sídlí v Hodoníně a své produkty vyrábí ve dvou výrobních závodech ve Bzenci-Přívoze a v Kyjově. Tašky firmy KM Beta patří mezi špičkové krytiny splňující požadavky evropských norem. Firma má certifikovaný systém managementu jakosti podle ČSN EN ISO 9001:2001.
Krytinu KM BETA lze použít i na střechy se sklonem již od 12° do 90.
Můžeme ji rozdělit:
-KMB Beta a KMB Hodonka
jsou profilované tašky se zvýšenou vodní drážkou. Dvojitá podélná drážka zabraňuje zafukování v příčném směru. Patní žebrování z rubové strany krytiny brání zafukování v podélném směru. Oba druhy tašek jsou vyráběny různých barevných provedením a různé povrchové úpravě.
-Taška betonová bobrovka KM BETA
svým tvarem zachovává tradici řadu let používané a osvědčené krytiny, která svým šupinovým charakterem střešní plochy dává architektonický ráz historickým a církevním stavbám. Je vhodná nejen pro rekonstrukce starých památkových budov, ale propůjčuje i novostavbám pěkný vzhled.
Pro všechny druhy krytin KM BETA je samozřejmostí 30ti letá záruka a prvotřídní povrchový ochranný akrylátový nástřik.

Střecha podle vašich představ
Pokud zvolíte pro svou stavbu krytinu KM Beta, můžete si vybírat až ze sedmi různých barevných odstínů a širokého spektra povrchových úprav. Součástí střešního systému jsou hned dva různé typy střešní krytiny. KMB BETA je klasická krytina s nejdelší tradicí, těšící se dlouhodobě důvěře architektů, projektantů, pokrývačů i stavebníků. Velmi oblíbená je také elegantní krytina KMB HODONKA, která na střeše vytváří zajímavé efekty.

Střešní tašky KMB BETA se vyrábějí v sedmi barevných odstínech (cihlově červený, višňový, hnědý, šedý, černý, zelený a případně i modrý), tašky KMB HODONKA pak v nejoblíbenější čtveřici odstínů (cihlová, višňová, hnědá, černá). Kvalitní povrchové úpravy střešních tašek zajišťují jejich dlouhou životnost, rovnoměrnou barevnost v celé ploše a barevnou stálost. Zákazník si může vybrat z celkem třech možností: Standard (probarvený beton bez povrchové úpravy), Elegant (dvojitý akrylátový nástřik – matný povrch) a Briliant (speciální dvojitý nástřik s leskem).

Betonové doplňky zajistí barevnou jednotnost střechy
Střecha - to nejsou jenom základní tašky, ale také celá řada doplňků. I když se to nezdá, výsledná cena celé střechy je cenou doplňků výrazně ovlivněna. KM Beta proto nahrazuje plastové střešní doplňky betonovými, a to nejen z důvodu jejich nižší ceny, zároveň vyšší kvality a delší životnosti prvku, ale také proto, že betonové doplňky barevně dokonale ladí se základními taškami.

Životnost až 100 let

Společnost KM Beta nabízí 30-ti letou záruku na kvalitu materiálu, pevnost, mrazuvzdornost a neprosákavost betonových tašek a navíc jako jediná na našem trhu také 30 let na betonové doplňky. Ze zkušeností ale lze říci, že betonová krytina a betonové doplňky KM Beta mají životnost až 100 let. To je především díky tomu, že KM Beta svou střešní krytinu postupně vylepšuje a zvyšuje se i její pevnost. Pevná krytina KM Beta s vysokou únosností bez problémů vydrží i silný tlak, např. velké množství ležícího sněhu na střeše v zimě a hodí se tak i do náročných klimatických podmínek. Tašky KM Beta mají výbornou mrazuvzdornost - dosahují odolnosti při opakovaném střídání teploty až 25 zmrazovacích cyklů. Dlouhou životnost vykazuje střecha KM Beta i vzhledem k výborné odolnosti proti chemickým vlivům a nízké nasákavosti (činí max. 9 %). Kvalitní povrchová úprava tašek KM Beta zajišťuje nejen dlouhou životnost, ale i rovnoměrnou barevnost v celé ploše střechy a barevnou stálost.

Nová střecha doslova za chvilku
Pokládka střešní krytiny KM Beta je jednoduchá a rychlá. Díky vylepšení tašek KMB BETA do sebe nyní jednotlivé tašky ještě lépe a přesněji zapadají, což v praxi znamená pohodlnější, snadnější a přesnější skládání tašek na střeše. Při pokládce je třeba dodržet jen několik základních pravidel, která KM Beta uvádí v technické příručce. Jestliže jsou detaily střešního pláště z betonové krytiny KM Beta řešeny s využitím originálních doplňků a příslušenství podle doporučených postupů, dosahuje odhadovaná životnost střechy bez problémů již zmiňovaných až 100 let. Největšími výhodami systému KM BETA je bezstarostná údržba, atraktivní vzhled, spolehlivost a dlouhá životnost.

nahoru | vytisknout stránku

Pokrývačské práce, firma KAZAVA pokrývačství, mobil:(+420) 777 843 043, e-mail: kara@tesar-pokryvac.cz

CzechProject spol. s r.o.