Jsme členem cechu klempířů, pokrývačů a tesařů ČR

záruka kvality a odbornosti

1. místo - pokrývačské mistrovství BRAMAC 2010

kategorie Cechu klempířů, pokrývačů a tesařů - řešení detailu

3. místo - pokrývačské mistrovství BRAMAC 2008

kategorie rodinné domy rekonstrukce

1. místo - pokrývačské mistrovství BRAMAC 2006

kategorie rodinné domy rekonstrukce

bramacHistorie firmy

Dlouholetá životnost, spolehlivost, krása tvarů a individuálnost jsou bezpochyby prvořadými kritérii při výběru střešní krytiny.

Firma BRAMAC je v oblasti technologie výroby střešních tašek vedoucím podnikem. Jako dceřiná společnost velkého koncernu využívá know-how z celého světa a právě s ohledem na svou mezinárodnost je připravena vyjít vstříc jakýmkoliv požadavkům na architektonický vzhled staveb. V roce 1991, dne 28. března, založila rakouská firma BRAMAC DACHSYSTEME INTERNATIONAL GmbH, Pöchlarn s akciovou společností LATER Chrudim společný podnik.

Takto vzniklá dceřiná společnost “BRAMAC spol. s r.o.” se sídlem v Praze vyrábí ve výrobním závodě v Chrudimi již od dubna 1992 vysoce kvalitní Alpské střešní tašky ve čtyřech harmonických barvách. Společníci firmy BRAMAC spol. s r.o. zakoupili v říjnu 1993 další výrobní závod v Olbramovicích na Moravě, kde byla zahájena výroba Moravských tašek a tímto krokem se výrazně zvýšila výrobní kapacita společnosti BRAMAC spol. s r.o.. V září 1994 se Bramac otevřením nového prodejního skladu v Písku ještě více přiblížil zákazníkům z jižních a západních Čech.

Od roku 1996 je jediným společníkem BRAMACu rakouská firma BRAMAC DACHSYSTEME INTERNATIONAL, GmbH. Prostřednictvím této firmy má Bramac spol. s r.o. přístup k nejnovějším poznatkům výzkumu a vývoje v oblasti střešní krytiny z celého světa. Znalosti z více než 30 zemí a 70-leté zkušenosti této skupiny firem jsou k dispozici i společnosti BRAMAC střešní systémy spol. s r.o. v ČR. Firma BRAMAC v průběhu svého působení navázala spolupráci s velkým počtem obchodních partnerů z řad pokrývačských, stavebních i obchodních firem.

Zároveň se jí podařilo získat významné postavení na českém trhu střešních krytin, zejména díky důrazu na prvotřídní kvalitu, pěkný vzhled tašek, promyšlený střešní systém, poradenství a servis pro zákazníky. Tento servis spočívá mimo jiné v bezplatném poradenství, které zahrnuje technické otázky související s konstrukcí střechy, propočet optimální potřeby jednotlivých prvků systému podle projektu střechy a propočet nákladů na materiál a možnost konzultace s technikem firmy Bramac. V průběhu roku 1998 byl v Protivíně u Písku v rekordním čase postaven třetí výrobní závod firmy Bramac v České republice. Poznatky celosvětového koncernu, působícího v oblasti výroby střešních materiálů, ke kterému firma Bramac patří, byly aplikovány při výstavbě protivínského závodu, a proto je tento závod nejmodernější svého druhu v celé Evropě.

V roce 2001 firma Bramac spol. s r.o. změnila firemní název na Bramac střešní systémy spol. s r.o.

Data & fakta

mapaO číslech se říká, že jsou důležitými ukazateli situace v podniku. Z toho vyplývá, že historie Bramacu je výpovědí o stále rostoucích úspěších - od zahájení výroby v jednom závodě, po vybudování 3. výrobního závodu s nejmodernější technologií a vedoucímu postavení na trhu střešních krytin.
Bramac neklade důraz jen na kvantitu, ale na kontinuitu a kvalitu, a tato kombinace se osvědčuje již 15 let.

Údaje o společnosti:

Celkový počet závodů: 13 závodů v 11 státech

Bramac střešní systémy spol. s r.o.

Kompletní střešní systém - Bramac nabízí 11 modelů střešních tašek s různými povrchovými úpravami a v několika barevných provedeních - velkoformátové i maloformátové, s různými typy profilů, včetně tvarovek. Ke všem modelům je dodáván systém doplňků pro řešení všech detailů střechy a okapový systém StabiCor.

Sídlo vedení společnosti: Kolbenova 5a, 190 00 Praha 9

3 výrobní závody:
Chrudim, Olbramovice u Moravského Krumlova, Protivín

Životní prostředí

Ochrana životního prostředí
Přes dlouholeté diskuse o "ochraně životního prostředí" neustále roste výskyt škodlivých látek ve vzduchu, na zemi i ve vodě... Bramac však o tom pouze nehovoří, ale stále více jedná. A o ochraně životního prostředí existuje mnoho konkrétních příkladů:

 • v logistice
  Firemní koncept řešení odpadů obsahuje mj. převedení dopravy cementu ze silnice na železnici.
  Bramac pracuje s obalovými materiály, které lze recyklovat.
 • ve výrobě
  K výrobě střešních tašek jsou používány výhradně přírodní suroviny - písek, voda, jemný portlandský cement, ekologická, disperzní, vodou ředitelná barviva.
  Nezávislá studie Eko-Institutu ve Freiburgu dokázala, že výroba betonových střešních tašek je ekologičtější než výroba tašek pálených. Bylo dokázáno, že při produkci emisí CO2 je na tom betonová taška v porovnání s pálenou o 55% lépe. Také energetická náročnost při výrobě těchto druhů krytin je velmi rozdílná. Na výrobu betonové tašky je potřeba o 70% méně energie než na výrobu tašky pálené. To je dáno především tím, že vytvrzování betonových tašek probíhá pouze při 60 °C, kdežto vypalování tašek z hlíny probíhá při 1 000 °C, je tedy energeticky náročnější a tím tato výroba daleko více zatěžuje životní prostředí.
  Vlastní čistička odpadních vod ve všech výrobních závodech zaručuje téměř stoprocentní znovupoužitelnost.
  Výrobní odpad se ukládá do vlastních deponií a přes zvýšení výroby byl redukován o 50%.

Proč si vybrat BRAMAC

Střecha BRAMAC. Důvěryhodná značka.

Značka Bramac se za 15 let působení v České republice stala symbolem kvality a jistoty. Prodaných 60 milionů m2 potvrzuje stabilní vedoucí postavení na českém trhu. Každým dnem přibývají spokojení zákazníci, kteří svěřili bezpečí svého domova značce Bramac.

Střecha BRAMAC. Slouží skutečně déle.

 

Střecha BRAMAC. Slouží skutečně déle.

Historie potvrzuje, že betonové tašky lze bez problémů používat déle než 100 let. Již při výrobě kvalita materiálu převyšuje nejen normou stanovené hodnoty, ale také hodnoty jiných materiálů. Na rozdíl od nich se v průběhu doby užívání pevnost betonu ještě zvyšuje. Přitom použití betonových tašek neznamená větší zatížení střechy. Váha je srovnatelná s taškami z pálené hlíny.

 

Střecha BRAMAC. Potěší každé oko.

Ze široké nabídky modelů, barev a povrchových úprav si vybere každý zákazník. Nabízíme jak tradiční modely tašek, tak modely odpovídající nejnovějším architektonickým trendům v rozličných barvách a několika typech povrchových úprav.

 

Střecha BRAMAC. Potvrzená jistota.

Příslušnost k celosvětovému koncernu nám umožňuje přístup k nejmodernějším technologiím, které zajišťují prvotřídní kvalitu výrobků. Střešní tašky společně s doplňky jsou pravidelně testovány v nejmodernějších laboratořích koncernu.

 

Střecha BRAMAC. Extrémní odolnost.

Kombinace prvotřídní kvality, optimální hmotnosti, tvaru a velikosti zajišťuje vysokou stabilitu i v období extrémních povětrnostních podmínek. Vysoké zhutnění materiálu při výrobě je předpokladem pro minimální nasákavost a tím i nejvyšší mrazuvzdornost. Odolnost vůči extrémnímu větru je dána konstrukcí střechy, použitím doporučených doplňků a optimální hmotností tašek.

 

Střecha BRAMAC. Bezkonkurenční záruky.

Jako jediný výrobce na trhu poskytuje firma BRAMAC vedle běžné 30leté záruky na kvalitu materiálu také nadstandardní 15letou záruku na funkčnost střešního systému, která uživateli zajišťuje po celou dobu trvání záruky klidný spánek.

 

Střecha BRAMAC - Kompletní řešení

Ke každému modelu střešních tašek nabízíme kompletní program originálních střešních doplňků pro vyřešení každého detailu střechy. Ucelenou nabídku doplňují okapové a solární systémy. Jako jediný BRAMAC nabízí kompletní střechu z jedné ruky.

 

Střecha BRAMAC. Stojí méně, než byste čekali.

Střecha BRAMAC nabízí vynikající poměr ceny a kvality. Nechte si od nás připravit nabídku a budete příjemně překvapeni.

 

Střecha BRAMAC. Vstřícnost k zákazníkům.

Při vývoji nových modelů, povrchových úprav a doplňků reagujeme na nové potřeby a zvyšující se požadavky zákazníků. V každém okamžiku vašeho rozhodování je vám k dispozici tým odborníků. Mezi naše služby patří také bezplatný návrh celé střechy, okapového a solárního systému.

 

Střecha BRAMAC. Šetří životní prostředí.

Ekologický aspekt výroby stále nabývá na významu. Tašky Bramac se vyznačují nízkou spotřebou energie při výrobě. Současně se jedná o jeden z mála plně recyklovatelných materiálů. Volba střechy BRAMAC může být vaším příspěvkem ke zlepšení životního prostředí, které můžete ještě umocnit využitím solárního systému.

 

Kvalita produktů

 • Vysoká pevnost
  při zatížení sněhem a větrem
 • Rychlá pokládka
  Pouze 10, event. 7,5 ks tašek na 1 m2 (dle druhu modelu) zaručuje rychlou a jednoduchou pokládku.
 • Vysoko položený zámek zajišťuje bezpečný odvod stékající srážkové vody. To se týká všech prvků střešního systému Bramac.
 • Vysoká ochrana proti hluku
  Převážně u půdních bytů často dochází k hlukové zátěži. Se střešní krytinou Bramac a s provedeným protihlukovým pláštěm je zajištěna zvýšená ochrana proti hluku.
 • Odolnost proti ohni
  Všechny betonové střešní tašky Bramac jsou nehořlavé.
 • Ochrana proti působení větru
  Potřeba ochrany před působením větru vyplývá především z místních podmínek (vysoké budovy, strmé či členité střechy, častý výskyt nárazových větrů apod.). V těchto případech se střešní tašky Bramac připevňují pomocí příchytek tašek, které mají odolnost v tahu min. 0,15 kN.
 • Přírodní materiál
  Střešní tašky Bramac se vyrábějí z přírodních surovin - písku, vody, jemného portlandského cementu a pigmentu oxidů železa.
 • Mrazuvzdornost díky nízké nasákavosti
  Střešní tašky Bramac se vyrábějí za pomoci nejmodernější technologie, a proto se vyznačují vysokým stupněm zhutnění, a tedy i malou nasákavostí. Nasáklá voda při změně skupenství v led zvětšuje svůj objem, dochází k vnitřním pnutím a tím k poškození krytiny. Tento problém Bramac vyřešil ke všeobecné spokojenosti.
 • Pevnost
  Střešní tašky Bramac jsou díky své pevnosti odolné vůči různým druhům zatížení, způsobeným povětrnostními vlivy (krupobití apod.). Dojde-li však přesto ke zlomu, mohou být jednotlivé tašky bez problému vyměněny.

Ekologie

Náš výrobní postup patří k nejmodernějším na světě. Materiál se nevypaluje, ale suší a výroba je energeticky úspornější. Odpad vznikající při výrobě se vrací zpět do výroby, čímž šetříme zdroje neobnovitelných energií.

BRAMAC

nahoru | vytisknout stránku

Pokrývačské práce, firma KAZAVA pokrývačství, mobil:(+420) 777 843 043, e-mail: kara@tesar-pokryvac.cz

CzechProject spol. s r.o.